Mezihoří

Mějte chvíli strpení. Ještě jsme nestihli všechno. Tady naleznete popis herního světa a dole budou i obrázky! Jednoho krásného dne...

Rasy

Egypťané

Když se řekne Egypt, vybaví se většině lidí pyramidy. A ještě aby ne. Ale Egypťané nebyli jenom geniální architekti, nýbrž i skvělí bojovníci, Takzvaní "Faraonovi muži" byly elitní jednotky, trénované převážně z chudé a střední třídy. Armáda byla využívána především jako osobní ochrana faraona, ale taky odrážela pohraniční vpády Asijců a Libijců. Těžkooděnci měli dřevěný štít potažený volskou kůží a meč. Ostatní pěšáci měli pouze bederní pás a ze zbraní jednoduchý luk a šípy z netvrzeného bronzu.

Egyptské barvy jsou modrá a bílá. Nejčastěji se v Egyptské armádě vyskytují lehkooděnci, ale jak se nejeden nepřítel přesvědčil, disponují i tvrdým opancéřovaným jádrem.

Římané

Potomci Etrusků, mocný národ, který se z pouhých vesnic dopracoval k největší říši známého světa. Když se řekne Řím, tak si představíme mohutné paláce, chrámy a lázně. Římští patriciové si potrpěli na kulturní akce, jako byla například divadla či gladiátorské zápasy, ale zato chudí plebejové byli hodně pracovití nebo výborní vojáci. Římská armáda byla rozdělena na Legie, které velel generál, déle se legie dělili na centurie, které museli pracovat jako jeden muž. Vojáci byli oděni do červených tunik a legendární zbroje Lorica Segmentata.

Nestyď se přijmout pomoc! Neboť je ti uloženo konat povinnost jako vojákovi za útoku na pevnost. Copak na tom, nemůžeš-li pro pohmožděnou nohu sám na cimbuří vstoupit, ale s přispěním jiného to provedeš.

Marcus Aurelius 16. Císař římské říše

Římské barvy jsou červená a černá. Nezáleží jestli jsi oplechovaný či lehkooděnec, velitelé využijí každého bojovníka!

Galové (CP)

Trn v oku? Flek v mapě? Slepé střevo? Tak nějak působí jedna malá nevýznamná vesnice odbojných galů. Udatní válečníci kteří nepadli před římským impériem a Cézarem díky svému důvtipu, síle a odvaze...

Pokud jste (taky) jako mimino taky spadli do kotle s kouzelným nápojem, jste tu správně! Náčelník (insert random name) "Zliškartix" byl právě uprostřed vesnické porady, když se odněkud ozvalo "není čerstvá"...asi můžete hádat jakou reakci to vyvolalo!

U Tutatise!!!

Jak je poznáte? Krom výrazných barev na kalhotech a oděvech a helmách s křidélky vypadají prostě jako Galové.

Piráti (CP)

Rudovous na své lodi promlouvá k posádce...Opět se kolébáme na vlnách, všichni bohové moře jsou nám nakloněni a pokud nám bude přáno, brzo se náš koráb naplní poklady! Zlato, stříbro, drahé kame....LOĎ NA PRAVOBOKŮŮ! Volá plavčík z hlásného koše.

"No tak chlápaci jen žádný strachy! Podřežeme jim krky, rozpářeme je, zmydlíme je, pobijem, utopíme je všecky!"..."Prostě ty triky jako dycky!"

"Ale kapitáne co když jsou to Ga...ga....ga....."

"NEŘÍKEJ TO!! NA MOJÍ LODI NE!" s vážným výrazem a roztřeseným hlasem odseknul.

"Narazili jsme tehdy na toho tlustého, hubeného a jejich HAFANA!, ale teď, TEĎ si plujem namastit kapsy na římské gálery a egyptské trinémy!!! NAPNOUT PLACHTY!"

"Prrrrostě ty trrrrriky jako dycky chlapi" dodal papoušek

Plaví se po moři a jsou obávanými protivníky, kteří se nezaleknou jen tak někoho...jenom dobře organizovaná jednotka si s nimi poradí...ohrožují všechny a všechno z čeho by jim kápnul nějaký peníz....Poznáte je podle klasických pirátských a námořnických kostýmů, hodně černé, červené, lebek, pásek přes oko (a třeba i papoušků).